polski Internet, rynek reklamy, e-commerce, to co mnie otacza, co inspiruje, co irytuje, co napędza mnie i świat wokoło
Kategorie: Wszystkie | Polecamy | Przemyślenia | Reklamy | Różne | Wiersze | oSobie
RSS
czwartek, 04 maja 2006
Kreatywna Rodzina

Tak jak pisałem, przeniosłem treści na :

http://kreatywnarodzina.blogspot.com/

Ostatnie notki :

Papierowy model Quake Marine

Chcesz trochę namacalności Quake? Zamów Quake Marine - papierowy model kultowej postaci z Quake.

13:56, jacek.jankowski , Różne
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 marca 2006
Kłopociki
darmowy hosting obrazków

Autor obrazka: Adam Orłamowski (www.orlamowski.pl)

Jak reklama wpływa na świadomość ludzi? Seria reklam Heyah przyjeła się w środowiskach starszych niż ich grupa docelowa (najprościej mowiąc dzieciaki).

Dowód - umawiając się ostatnio z poważnym Panem od Biznesów zaproponował - "spotkajmy się pod mosteczkiem", aż mnie zgieło ze śmiechu.


16:08, jacek.jankowski , Różne
Link Komentarze (1) »
piątek, 24 marca 2006
Biedronka contra TVN - się porobiło
Biedronka - logo contraCoraz ostrzej się dzieje w kontaktach pomiędzy Biedronką a TVN.

Po tym jak w "Pod Napięciem" redaktor atakował Biedronkę (ktoś może powiedzieć, że wyrażał swoje zdanie, ale wg mnie troszkę za ostro) to Jeronimo Martins puściły nerwy i złożyli pozew do sądu.

Ciekawe jak to się dalej rozwinie.

Constar wyszedł z programów TVN obronną ręką (przypomnę chociaż kampanię "Dzięki wam jesteśmy lepsi") - może Biedronka też coś w swoim postępowaniu zmieni?


13:03, jacek.jankowski , Różne
Link Komentarze (1) »
wtorek, 21 marca 2006
FPP na stronie www ?
Czy można pograć w grę FPP na stronie www?
Jasne, chłopaki z Rester Werks pokazali, że tak.

Polecam stronę, na której można pograć w grę w stylu Quake, Unreala czy Counter Strike :) Nie jest to kolejna gra "w stylu" tylko normalny FPP.

Gracie?

15:45, jacek.jankowski , Różne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 lutego 2006
Kaczyński po Bushu
Kiedyś była "gierka" z Bushem juniorem, teraz można zobaczyć jak majestatycznie spada Pan Lech (lub Jarosław)

http://www.tutaj.be/
10:48, jacek.jankowski , Różne
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 lutego 2006
takie śmieszne, ale prawdziwe

http://media.putfile.com/toilet30

jak to można się naciąć w kibelku no!

19:15, jacek.jankowski , Różne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 stycznia 2006
Polonez w Top Gear
Jak chyba wiele osób, uwielbiam Top Gear, co prawda męczące są już wielokrotne powtórki tego samego odcinka na TVN Turbo, no ale cóż, od czego mamy Video seacrh by Google ?

Proszę bardzo - jak to Clarkson testował polskiego Poloneza :)


11:09, jacek.jankowski , Różne
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 stycznia 2006
60% w Europie, ciekawe ile w Polsce
Europejska telewizja cyfrowa w natarciu

Do 2010 roku ponad 60 proc. gospodarstw domowych w Europie będzie dysponować sprzętem do odbioru telewizji cyfrowej (DTV) - wynika z badań międzynarodowej firmy konsultingowej Booz Allen Hamilton. Zdaniem analityków firmy specjalizującej się w usługach dla rynków telekomunikacji i technologii informatycznych w ciągu najbliższych pięciu lat DTV zastąpi Internet szerokopasmowy. Prognozy dla rynku telewizji cyfrowej zakładają w tym okresie inwestycje wysokości 100 mld euro i utworzenie 100 tys. nowych miejsc pracy. Najbardziej konkurencyjne staną się duże firmy, oferujące użytkownikom usługę tzw. triple play - telewizję, Internet i telefon komórkowy. Największe szanse mają więc operatorzy telekomunikacyjni. W zależności od kraju obroty wiodących firm na tym rynku przekraczają co najmniej siedmiokrotnie łączne obroty operatorów telewizji kablowej.


dane pochodzą z http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=4748
12:37, jacek.jankowski , Różne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 stycznia 2006
Udowodnienie
Moja ulubiona anegdotka uczelniana :)
(jest też na forum Pięknych Oczu)


Dr. Schlambaugh, wykładowca na wydziale chemicznym uniwersytetu kalifornijskiego znany jest z zadawania pytań na egzaminach w rodzaju: "Czemu samoloty latają?".


W maju kilka lat temu, egzamin z termodynamiki zawierał takie oto pytanie: "Czy piekło jest egzotermiczne, czy endotermiczne? Potwierdź swój wywód dowodem". Większość studentów oparła dowody na poparcie swych tez na prawach przemian gazowych Boyle'a - Mariotte'a lub innych. Jeden student natomiast napisał, co poniżej:

"Po pierwsze musimy założyć, że jeżeli dusze istnieją, muszą posiadać pewna masę. Jeśli maja masę, to jeden mol dusz także posiada masę. W takim razie, w jakim tempie dusze trafiają do piekła i w jakim je opuszczają? Myślę że możemy spokojnie założyć, ze jeśli dusza trafia do piekła, to już go nie opuszcza. Dlatego też, wymiana dusz z piekłem zachodzi tylko w jednym kierunku. Jeśli chodzi o dusze trafiające do piekła, przyjrzyjmy się rożnym religiom, istniejącym w dzisiejszym świecie. Niektóre religie mówią, że jeśli nie jesteś ich wyznawca, trafisz do piekła. Skoro jest więcej niż jedna taka religia, a ludzie nie należą do więcej niż jednej, możemy wnioskować, że wszyscy ludzie i wszystkie dusze trafiają do piekła.
Na podstawie danych o śmiertelności i przyroście populacji, możemy spodziewać się wykładniczego wzrostu liczby dusz w piekle.
Przyjrzyjmy się więc zmianie objętości piekła. Z prawa Boyle'a wynika, że aby w piekle temperatura i ciśnienie utrzymały się na stałym poziomie, stosunek masy dusz do ich objętości musi być stały.

Pkt.1 Wiec, jeśli piekło rozszerza się wolniej niż dusze przybywają do piekła, wtedy temperatura będzie rosnąc, aż wszystko rozerwie się w diabły.

Pkt.2 Oczywiście, jeśli piekło rozszerza się szybciej niż przyrasta liczba dusz, wtedy temperatura i ciśnienie spadną tak drastycznie, że całe piekło zamarznie.

Wiec jak to jest? Jeśli zaakceptujemy postulat (podany mi przez Teresę Banyan na pierwszym roku), że "Prędzej piekło zamarznie niż się z Tobą prześpię", i biorąc pod uwagę, że wciąż nie udało mi się nawiązać z nią bardziej intymnych kontaktów, wtedy Pkt.2 nie może być poprawny - piekło jest egzotermiczne".

Ten student jako jedyny dostał piątkę.
13:12, jacek.jankowski , Różne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 stycznia 2006
Przyjaciele / Friends
Mała wymiana linków :)

Jeśli chcesz, żeby link do twojego bloga tam się znalazł, wyślij mi info.
W zamian za umieszczenie linka do mnie, dodam link do Ciebie :)

Prawda, że proste?

10:07, jacek.jankowski , Różne
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2
Google
Web gumik.blox.pl

Kreatywna Rodzina